Головна » Файли » Мої файли

Інформація про фінансову послугу Торговця, що надається Клієнту
01.08.2013, 10:58

Інформація про фінансову послугу Торговця цінними паперами, що надається Клієнту   

 

Торговець до моменту укладання договору з клієнтом додатково надає йому інформацію, зазначену у частині другій статті 12 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання  ринків  фінансових послуг", а саме:

 

1. Фінансову послугу, що пропонується надати клієнту, із зазначенням вартості цієї послуги для клієнта, якщо інше не передбачено законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг. Пропонується укласти договір з наданих можливих варіантів:

-      на брокерське обслуговування;

-      комісії;

-      доручення;

-      на придбання цінних паперів/інших фінансових інструментів;

-      про спільну діяльність), щодо купівлі/продажу/обміну цінних паперів, інших фінансових інструментів.

Вартість послуг за договором встановлюється за домовленістю сторін.

Відшкодовуються витрати торговця цінними паперами, здійснені ним з відома та згоди клієнта, а також допущені без вини першого за не передбачуваних обставин (окрім дилерських договорів).

2. Умови надання додаткових фінансових послуг та їх вартість.

Торговцем можуть надаватись додаткові інформаційні та консультаційні послуги, зокрема: послуги, пов'язані з виконанням функцій керуючого рахунком у цінних паперах клієнта у зберігача, розміщення цінних паперів цього емітента при андерайтингу тощо.

Вартість та умови надання додаткових послуг обумовлюється Договором  на надання додаткових послуг за домовленістю сторін.

3. Порядок сплати податків і зборів за рахунок фізичної особи в результаті отримання фінансової послуги. У разі, якщо клієнт є фізичною особою – продавцем цінних паперів, Торговець (як юридична особа – податковий агент фізичної особи) зобов'язаний нарахувати, утримати та сплатити податок, передбачений розділом  IV Податкового  Кодексу України, до бюджету від імені та за рахунок такої фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі у відповідності до Методики визначення інвестиційного прибутку професійним торговцем цінними паперами при виконанні ним функцій податкового агента, а також – вести податковий облік, подати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV ПК України.

4. Правові наслідки та порядок здійснення розрахунків з фізичною особою внаслідок дострокового припинення надання фінансової послуги:     

По договору доручення:

Довіритель або повірений мають право відмовитися від договору доручення у будь-який час. Відмова від права на відмову від договору доручення є нікчемною.

Якщо договір доручення припинений до того, як доручення було повністю виконане повіреним, довіритель повинен відшкодувати повіреному витрати, пов'язані з виконанням доручення, а якщо повіреному належить плата - також виплатити йому плату пропорційно виконаній ним роботі.

Це положення не застосовується до виконання повіреним доручення після того, як він довідався або міг довідатися про припинення договору доручення.

Відмова повіреного від договору доручення не є підставою для відшкодування збитків, завданих довірителеві припиненням договору, крім випадку відмови повіреного від договору за таких умов, коли довіритель позбавлений можливості інакше забезпечити свої інтереси.

По договору комісії:

Комітент має право відмовитися від договору комісії в порядку, встановленому сторонами у договорі. У разі відмови комітента від договору комісії він повинен у строк, встановлений договором, а якщо такий строк не встановлений, - негайно розпорядитися своїм майном, яке є у комісіонера. У разі невиконання комітентом цього обов'язку комісіонер має право передати це майно на зберігання за рахунок комітента або продати майно за найвигіднішою для комітента ціною.

У разі відмови комітента від договору комісії комісіонер має право на відшкодування витрат, зроблених ним у зв'язку з виконанням договору.

Комісіонер забезпечує збереження майна комітента.

По договору управління:

На Клієнта покладаються усі витрати, пов’язані з припиненням дії договору, продажем активів, що передані в управління, їх передачею клієнту (за наявності), включаючи, але не обмежуючись: витратами на оплату послуг депозитаріїв, зберігачів, брокерів, дилерів, клірингових агентів, банківських установ та інших посередників тощо.

У разі дострокового припинення або розірвання договору активи підлягають передачі клієнту. Якщо у формі коштів - управитель повинен забезпечити продаж активів, які є в управлінні на найбільш вигідних для клієнта умовах на момент їх продажу. Грошові кошти, отримані в результаті продажу активів, зараховуються на вказаний рахунок.

Інакше управитель зобов'язаний передати клієнту активи у необхідній формі, протягом встановленого у Договорі строку. Передача активів клієнту здійснюється після сплати винагороди та інших сум, що підлягають сплаті управителю за договором.

Сторони мають право встановити інший порядок здійснення розрахунків з фізичною особою внаслідок дострокового припинення надання фінансової послуги, шляхом зазначення такої домовленості у договорі між торговцем цінними паперами та його клієнтом.

5. Механізм захисту фінансовою установою прав споживачів та порядок урегулювання спірних питань, що виникають у процесі надання фінансової послуги.

Захист прав споживачів здійснюється відповідно до законодавства про захист прав споживачів та законодавства у сфері цінних паперів та фондового ринку.

Спори по договорах між торговцем цінними паперами та клієнтом вирішуються шляхом переговорів. У разі недосягнення сторонами згоди, вирішення спору здійснюється у порядку, встановленому договором та чинним законодавством. 

6. Реквізити органу, який здійснює державне регулювання, а також реквізити органів з питань захисту прав споживачів у випадку, якщо стороною по договору є фізична особа (особи).           

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, 01010, м. Київ, вул. Московська 8, корп. 30, сторінка у мережі Інтернет: http://www.ssmsc.gov.ua/)

Центральний апарат Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку: 01010, м. Київ, вул. Московська 8, корп. 30, yuliya.zhuliinssmc.gov.ua, відділ захисту прав інвесторів: 254-25-95, телефон "гарячої" лінії НКЦПФР для звернень громадян: 044 280-28-26, понеділок - п’ятниця з 10.00 – 16.00, перерва з 13.00 – 14.00.

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів:          03680, м. Київ-150, вул. Горького, 174, тел.: (044) 528-94-38, «Гаряча лінія»: (044) 528-92-05, Факс: (044) 528-56-00, e-mail: dssu@dssu.gov.ua, www.dsiu.gov.ua

7. Розмір винагороди фінансової установи у разі, коли вона пропонує фінансові послуги, що надаються іншими фінансовими установами.

Розмір винагороди торговця цінними паперами визначається домовленістю сторін та встановлюється сторонами у договорі крім випадків, якщо Торговець надає власні послуги щодо купівлі-продажу/обміну цінних паперів та інших фінансових інструментів.

Категорія: Мої файли | Додав: Redrick
Переглядів: 224 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0